Ha infografika készítésbe vágod a fejszéd, (és már elolvastad az erről szóló cikket) akkor a legjobb, ha a Photoshop-ot vagy az Illustrator-t nyitod meg… Persze nem mindig van szükség a nagyágyúkra, meg aztán nem is feltétlenül akar mindenki túl sok időt rászánni egy kis villantásra. Ezekre az esetekre itt van 3+1 „quick and dirty” eszköz, ami segít neked, hogy percek alatt minőségi infografikát dobj össze.
Az Infogr.am az egyik legjobb infografika szerkesztő program. Még akkor is próbáld ki, ha most éppen nem akarsz infografikát készíteni.
Előnyei:
– iszonyatosan egyszerű kezelés
– előkészített és gyönyörű sablonok (amiket még relatív kevesen használnak)
– importálható Excel táblák (dupla klikk a grafikonodra)
– több mint 40 féle chart-típus
– online és ingyenes – könnyű megosztani
Hátrányai:
– Ha png-be vagy pdf-be akarsz letölteni (márpedig ez elég gyakran megeshet veled), akkor fizetős verzióra kell váltanod
– kötött felület, nem lehet nagyon személyreszabni a grafikákat
A második legjobb infografika szerkesztő program. Szintén online, szintén ingyenes, szintén szép sablonok, szintén excel-import… gyakorlatilag ugyanaz, mint az infogr.am – kicsit talán több lehetőség van az ikonok cserélgetésére, de lényegében ugyanannyira megvan kötve a kezünk. A stílus kicsit más.
A Noun Project minden bizonnyal a legjobb dolog, ami a piktogramokkal történt az elmúlt 100 évben. Egy felületen találhatsz mindent: ikon bármihez 10 másodpercen belül. Most gyorsan rákerestem 3 véletlenszerű szóra, ami beugrott: „nothing”, „grizzly bear” és „Thor” – mindháromra több találatot is kaptam. Ja igen, ez is ingyenes!
+1. Prezi.com
Oké, a prezi.com-ot már mindenki ismeri (ha esetleg te nem, akkor gyorsan regisztrálj!). De azt kevesen tudják, hogy a beépített alakzatokból egész pofás kis infografikákat lehet összemókolni.
Itt bár kicsit több kreativitásra és szép érzékre van szükség, valamint a sablonok sem annyira infografikára szabottak, a szabadságunk sokkal nagyobb. Könnyedén méretezhetsz, igazíthatsz és egyébként, ha már ott jársz, prezentációt is készíthetsz az infografikádból!
Próbáld ki mind a négy eszközt! Ha továbbolvasnál, íme, cikkek még a témában:
Mester Tomi