Honnan tanuljunk a Big Data-ról?

BRÉKING2: már lehet előjelentkezni az adatlaboros Big Data Képzés-re: itt!

BRÉKING: március elején ingyenes képzés indul az egyik legjobb statisztika tanfolyam keretein belül a Coursera-n! (részletek lentebb…)

Túl vagyunk az első Adatlabor-os Webináriumon! :-)
Ennek kapcsán frissítettem egy kicsit a Szakmai Anyagok fület is, mivel nagyon fontosnak tartom, hogy legyenek fent elérhető ingyenes vagy nem túl drága anyagok, ami alapján mindenki elmerülhet a Big Data és az üzleti intelligencia rejtelmeiben.

A kódolás alapjait például nagyon jól meg lehet tanulni a különböző online kurzusokon. Tudod melyik a 3 legnagyobb adatelemző nyelv? A KD Nuggets kutatása alapján: R, Python és SQL.
adatelemzési nyelvek - python, r, sql

A jó hír pedig az, hogy mind a háromra van már ingyenes online képzés:
R alapjai – Datacamp: Introduction to R
Python alapjai – Codecademy: Python
SQL alapjai – SQLCourse

Az elmélet (korreláció vs kauzalitás, reprezentatív minta, szignifikancia vizsgálat, stb…) elsajátítására az egyik legjobb internetes képzés a Coursera: Data Analysis & Statistical Interference című kurzusa, ami most márciusban indul és ingyenes. A Duke University tartja és ami szuper benne, hogy nagyon élvezetes az előadás stílusa, folyamatos példák, esettanulmányok, szemléltetések vannak benne. Az egyik kedvenc hasonlatom, amikor az előadó a nem-reprezentatív mintavételt a meg nem kavart levessel hozza párhuzamba. („Megsózod a levest, de nem kavarod meg… hiába kóstolod meg a leves tetejét, ha ez alapján következtetsz a leves ízére, azt mondod sótlan. Ha tovább sózod, akkor viszont a mindent egybevetve elsózod a levest. Nem volt reprezentatív a mintád, és így becsaptad magad, mikor megkóstoltad a levest”.)

Ami pedig az üzleti stratégiát és az alkalmazást illeti, egy remek könyv Croll-tól és Yoskovitz-tól a Lean Analytics: Build a Better Startup Faster. 100+ esettanulmányon keresztül mutat be olyan stratégiákat, amelyek az üzleti életben működtek és amelyeket például mi is használunk az Adatlabor-ügyfeleknél is. Ez a könyv persze nem ingyenes (és magyar nyelven nem elérhető), de nagyon megéri az árát.

Ez a néhány tudásforrás egy jó induló és alapozó csomag akárkinek, aki még csak érdeklődik a szakma iránt, anno  én is végigcsináltam (elolvastam) majdnem mindegyiket, úgyhogy bátran tudom őket ajánlani! Hajrá!

Mester Tomi